Marcin Drabik (współpraca)

marcin-drabik-01Marcin Drabik - skrzypek, absolwent szkół muzycznych I i II st. w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na Kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa. Od 2009 roku uczeń Bartosza Niedźwieckiego w zakresie skrzypiec ludowych polskich. Laureat II miejsca w konkursie Solo Życia 2009 w Lublinie za wykonanie własnej solówki rockowej na skrzypcach elektrycznych. Uczestnik wielu festiwali w tym m.in. Rain Forest World Music Festiwal 2007 w Malezji, Eurowizja 2009.

 

Był twórcą rockowej kapeli Gladius Noctis oraz członkiem Wiosennej Orkiestry Warszawskiej Jesieni pod batutą Jacka Kasprzyka i Jerzego Maksymiuka. Obecnie muzyk m.in. takich zespołów jak: Shannon, Sporysz Polska, Hoboud, Kapela Mazowiecka. Zajmuje się także kompozycją, tworzy oprawy muzyczne programów telewizyjnych i radiowych a także muzykę do filmów.

marcin-drabik-02

Obecnie oprócz używania tradycyjnych skrzypiec (i ich elektrycznych odmian) poszerza swe umiejętności o grę na instrumencie zwanym nyckelharpa - tradycyjny szwedzki instrument smyczkowy oraz na lirze korbowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Website Security Test