Instruktorzy MUSICOLLECTIVE
Agata Walczak

891883 10201633158783027 919821811 o11

Agata Walczak - Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wydziału Wokalno-Aktorskiego, specjalności Musical oraz Wydziału Pedagogicznego Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Uczestniczka Warsztatowej Akademii Musicalowej wraz z którą brała udział w koncertach musicalowych w Teatrze Roma w Warszawie. W latach 1997-2003 tańczyła w Teatrze Tańca GEST w Bydgoszczy. Brała udział w musicalach Teatru Plastycznego WITRYNA w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Wraz z Towarzystwem Śpiewaczym im. Karola Szymanowskiego nagrała płytę Piosenki dla Ojca Świętego. Kształciła swój wokal pod czujnym okiem profesora Ryszarda Minkiewicza. Szkoliła swój warsztat u Maureen Scott, wykładowcy Royal Academy of Music w Londynie.

 

 

 

 

Czytaj całość
 
Wojciech Lauer

wojteklauer

Wojciech Lauer -  Ur. 1984, absolwent OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku; fortepian (I st.) oraz klarnet (II st.). Ukończył 5-letnie studia magisterskie na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury oraz Teorii Muzyki w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku uzyskując dyplom z Teorii Muzyki. Nauczał muzyki w ZPSM w Elblągu, NDSM II st. w Pelplinie oraz GWSH w Gdańsku. Obecnie kształci młodzież z takich przedmiotów jak kształcenie słuchu, harmonia czy zasady muzyki w OSM I i II st. w Gdańsku oraz GSSMiU w Gdańsku-Morenie. Z Musicollective związany jest od 2013 r. Jako instrumentalista występuje od 7 lat grając na gdańskich carillonach podczas regularnych koncertów oraz festiwali, m.in. Gdańskim Festiwalu Carillonowym. Brał udział w IX Międzynarodowym Festiwalu Carillonowym w Perpignan (Francja) oraz Międzynarodowym Konkursie Carillonowym w Bolsward (Holandia). Pasjonat gry w szachy; uczestniczył w wielu turniejach w Gdańsku, jak również na V Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Nahodzie (Czechy).

 

Czytaj całość
 
Aleksandra Mularczyk

olamularczyk

Aleksandra Mularczyk -  Absolwentka OSM I i II st im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku pod kierunkiem prof. Ewy Szurek. Aktualnie studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki kierunek Jazz i Muzyka Estradowa w klasie fortapianu Sławka Jaskułke. Współpracuje z Teatrem Zielony Wiatrak w roli akompaniatorki, jak i obraca się w zróżnicowanych stylistycznie projektach m.in z Markiem Kazaną, False Month, Piotrem Krępeciem ponadto ciagle poszukuje inspiracji w jazzie i klasyce i pracuje nad swoim autorskim projektem w trio. W pracy z uczniami stara się wypracować relację spontaniczną i otwartą. Zachęca do zapoznania się z własnym wyrazem muzycznej ekspresji i do tworzenia kompozycji opartych na prostych zasadach harmonii, jak i do samodzielnego aranżowania ulubionych piosenek. Czasem tańćzy z uczniami na lekcji, gdy nie chcą rozluźnić ramion.

 

Czytaj całość
 
Kinga Pruś

kinga-prus-01

Kinga Pruś - jest absolwentką wokalistyki jazzowej oraz wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej (GITARA). Jest laureatką wielu konkursów i festiwali. Tworzy m.in zespół z siostrą Karolina, który zdobył Nagrodę Główną w festiwalu "Pif Paf Music Festival" Gdynii, oraz zajął pierwsze miejsce w festiwalu "Ramtamtam Start Up" w Sopocie. Z powodzeniem reprezentowała Polskę na festiwalu "Terriotory of Peace" w Kaliningradzie.

Czytaj całość
 
Ignacy Jan Wiśniewski (współpraca)

ignacy-wisniewski-02

Ignacy Jan Wiśniewski - naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat. w szkole podstawowej oraz średniej był wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzyki fortepianowej. Jest absolwentem klasy fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń w Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2007 roku dwukrotnie został stypendystą Akademii Muzycznej w Villecroze we Francji gdzie studiował z prof. Emanuelem Axem oraz prof. Dominikiem Merlet.

W latach 2007-2008 studiował w Akademii Muzycznej w Hanowerze, współpracując z prof. B. Berthold, prof. C. Oakden, prof. Z. Meniker oraz prof. M. Raekallio.

Czytaj całość
 
Marcin Janek

marcin-janek-ok

Marcin Janek - multiinstrumentalista, saksofonista (tenor, sopran, alt), a także klarnecista (klarnet, klarnet basowy) i flecista. Absolwent Szkoły Muzycznej I i II st. w Gdańsku Wrzeszczu w klasie klarnetu, obecnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku kierunku jazz i muzyka estradowa w klasie saksofonu Macieja Sikały.
Tajników muzyki jazzowej uczył się pod kierunkiem czołowych muzyków ogólnopolskiej sceny jazzowej (Leszek Możdżer, Maciej Sikała, Emil Kowalski, Wojciech Staroniewicz, Dariusz Herbasz), a nawet światowej (Eddie Daniels, Seamus Blake, Branford Marsalis). Główne zainteresowania to jazz mainstreamowy, jazz tradycyjny, free jazz, muzyka klasyczna, pop, rock, ale nie uznaje podziału na gatunki.

 

 

 

Czytaj całość
 
Rafał Szyjer

rafal-szyjer-02

Rafał Uhuru Szyjer – znany trójmiejski muzyk, nauczyciel, producent. Udzielał się w wielu projektach. Jego profesjonalnym debiutem była współpraca z Jurkiem Filarem (Nasza Basia Kochana) Współ  autor muzyki do filmów -w tym prezentowanym w TVP Kultura 4 words Kamili Chomicz.

Uczestniczył też w nagrywaniu ścieżki muzycznej-wraz z Jerzym Mazzollem (autor) i Markiem Pospieszalskim - do filmu dokumentalnego dla TVP „Słowa jak ściany” (jak kamienie?)

Nagrał single z grupami Manthu i AnCollective. Producent muzyczny, aranżer i gitarzysta na płycie Artura Dyro (Radio Gdańsk) gdzie wystąpił z plejadą nie tylko trójmiejskich muzyków (między innymi Maciek Sikała czy Ilona Damięcka) Współproducent singla duetu Shyja.

Czytaj całość
 
Paweł Osicki

Pawel Osicki

Paweł Osicki "Model" -wszechstronny muzyk, wokalista, kompozytor, producent muzyczny. Uważany za jednego z najciekawszych i najkreatywniejszych perkusistów w kraju. Aktywny twórca muzyki do filmów, teatru, muzyk sesyjny, związany z wieloma wybitnymi twórcami z Polski. Twórca firmy produkcji muzycznych – Pusz. Członek grupy Pogodno, Yeshe, Sławek Jskułke - Reperkusje. Związany z wybitnym, nieżyjącym już trębaczem Andrzejem Przybielskim.    

Czytaj całość
 
Tomek Przyborowicz (współpraca)

tomek-przyborowicz-01

Tomek Przyborowicz - Basista, muzyk sesyjny związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa. Czynnie angażuje się również w działalność pedagogiczną dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiedzą z młodymi muzykami. 

UWAGA! Tomek prowadzi w szkole TYLKO kursy indywidualne)

Czytaj całość
 
Michał Jan Ciesielski (współpraca)

michal-ciesielski-01

Michał Jan Ciesielski – saksofonista, ukończył z wyróżnieniem SM II st. w Gdańsku w klasie klasycznego saksofonu pod kierunkiem Adama Wendta, student Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Macieja Sikały.

Członek takich zespołów jak: White Tie Orchestra, Big Band Jana Konopa, Big Band Akademii Muzycznej w Gdańsku, Homemade Quintet, No Quartet, Artur Dyro Executive Summary. Współpracował m. in. z zespołami: holenderskim Fra Fra Sound, Tangueros Balticos, chórem Jana Łukaszewskiego (trasa koncertowa po Japonii w 2007 roku oraz nominacja płyty do nagrody Fryderyka 2009). Uczestnik warsztatów m.in. z Seamusem Blake, Tylerem Hornbym, Adamem Makowiczem, Leszkiem Żądło.

Czytaj całość
 
Marcin Drabik (współpraca)

marcin-drabik-01Marcin Drabik - skrzypek, absolwent szkół muzycznych I i II st. w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na Kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa. Od 2009 roku uczeń Bartosza Niedźwieckiego w zakresie skrzypiec ludowych polskich. Laureat II miejsca w konkursie Solo Życia 2009 w Lublinie za wykonanie własnej solówki rockowej na skrzypcach elektrycznych. Uczestnik wielu festiwali w tym m.in. Rain Forest World Music Festiwal 2007 w Malezji, Eurowizja 2009.

Czytaj całość
 


Website Security Test