Reklama
Ignacy Jan Wiśniewski (współpraca)

ignacy-wisniewski-02

Ignacy Jan Wiśniewski - naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat. w szkole podstawowej oraz średniej był wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzyki fortepianowej. Jest absolwentem klasy fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń w Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2007 roku dwukrotnie został stypendystą Akademii Muzycznej w Villecroze we Francji gdzie studiował z prof. Emanuelem Axem oraz prof. Dominikiem Merlet.

W latach 2007-2008 studiował w Akademii Muzycznej w Hanowerze, współpracując z prof. B. Berthold, prof. C. Oakden, prof. Z. Meniker oraz prof. M. Raekallio.

Podczas studiów koncertował zarówno solo, z zespołami jak i z orkiestrą w Anglii, Austrii, Francji, Kanadzie, Niemczech, Polsce, USA i Włoszech. 

Ignacy Wiśniewski od 2006 roku studiuje fortepian jazzowy w klasie dr Włodzimierza Nahornego. Współpracuje z czołowymi muzykami jazzowymi trójmiasta. Koncertował zarówno w Polsce jak i Wielkiej Brytanii z wybitnymi muzykami jazzowymi; klarnecistą śp. Emilem Kowalskim oraz kontrabasistą Piotrem Lemańczykiem.

ignacy-wisniewski-01Jest współzałożycielem tria fortepianowego Fahrenheit Trio. Grając z zespołem zdobył nagrody na międzynarodowych konkursach muzyki kameralnej w Oleśnicy (2005), Gdańsku (2006), Pörtschach w Austrii (2008). W 2009 wraz z Fahrenheit Trio wydał płytę CD z triem fortepianowym Dmitria Szostakowicza.

Jest liderem kwintetu jazzowego koncertującego w trójmieście. Komponuje muzykę do przedstawień teatralnych. W duecie Hi&Siig  skomponował muzykę i napisał libretto do przedstawienia audiowizualnego „Baja”, które miało premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych Zdarzenia w 2007 roku.

Wraz z włoskim pianistą Gianluca Imperato współtworzy duet fortepianowy Wiśniewski-Imperato Piano Duo grający improwizowaną muzykę współczesną. Duet przedstawia autorską muzykę na scenach Niemieckich, Polskich oraz Włoskich. W lipcu 2009 zdobył w duecie nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie IBLA Grand Prize we Włoszech.

 

 
Website Security Test