Kamil Chmielowiec

kamil-chmielowiec-01

 

Kamil Chmielowiec naukę gry na instrumentach klawiszowych rozpoczął w 1994 r. W wieku 17lat fascynacja bluesem, nagranie pierwszej płyty z zespołem Midnight Travel. W wieku 18lat prowadzenie pierwszych zajęć i warsztatów muzyki rozrywkowej. W wieku 19 lat fascynacja fusion jazzem, nauka poprzez muzyczne obcowanie z najlepszymi muzykami jazzowymi w kraju. Liczne koncerty gościnne, oraz ogranizacja wielu improwizowanych imprez typu JamSession w najbardziej kultowych miejscach w trójmieście. Instruktor w kilku prywatnych szkołach muzycznych na terenie trójmiasta, chętnie współpracuje z młodzieżą i dzieli się ciekawostkami i wiedzą zdobytą m.in. długoletnim doświadczeniem na scenie. Fascynuję się twórczością bardzo szeroko pojętą od blusa, przez funk i jazz po skomplikowane progrockowe gatunki muzyczne m.in: Herbie Hancock Keith Jarrett Esbjörn Svensson James Brown Tower of Power Pink Floyd Porcupine Tree Pain of Salvation CosmoSquad Dream Theater Aeyron Tesseract

 

 

Kamil Chmielowiec - (muzyk zespołu Mechanism) - Pianista/Kompozytor/Instruktor - od najmłodszych lat aktywny działacz na rzecz rozwoju kultury w swoim rodzinnym mieście, gdzie brał udział oraz prowadził wiele młodzieżowych projektów muzycznych. W latach 2011-2013 powołał do życia pierwsze w Polsce radio internetowe, które nadawało na żywo koncerty z klubów i festiwali, co pomagało promować kulturę oraz twórczość młodych artystów naszego regionu. Od ponad 10 lat aktywny działacz na muzycznej scenie trójmiejskiej, gdzie organizował liczne improwizowane spotkania z muzyką na żywo (m.in DailyBlues, Papryka).

 

 

kamil-chmielowiec-02Obecnie podtrzymuje swoją misję podczas autoryzowanej imprezy JamMusicSession w Wydziale Remontowym w Gdańsku. Twórca autorskiego programu edukacyjnego, który ma na celu proste i szybkie przyswajanie wiedzy na temat podstaw harmonii jak i szybkie zrozumienie zasad improwizacji w każdym gatunku muzycznym. Organizator licznych warsztatów edukacyjnych dla młodzieży i dorosłych, gdzie umożliwia doskonalenie umiejętności u boku najlepszych muzyków z całego kraju. Swoim działaniem i osobowością inspiruje wielu młodych muzyków do poszerzania swojej wiedzy muzycznej jak i do rozpoczęcia przygody z muzyką.

Na każdym spotkaniu typu JamSession chętnie pomaga dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

 

 
Website Security Test