Reklama
Rafał Szyjer

rafal-szyjer-02

Rafał Uhuru Szyjer – znany trójmiejski muzyk, nauczyciel, producent. Udzielał się w wielu projektach. Jego profesjonalnym debiutem była współpraca z Jurkiem Filarem (Nasza Basia Kochana) Współ  autor muzyki do filmów -w tym prezentowanym w TVP Kultura 4 words Kamili Chomicz.

Uczestniczył też w nagrywaniu ścieżki muzycznej-wraz z Jerzym Mazzollem (autor) i Markiem Pospieszalskim - do filmu dokumentalnego dla TVP „Słowa jak ściany” (jak kamienie?)

Nagrał single z grupami Manthu i AnCollective. Producent muzyczny, aranżer i gitarzysta na płycie Artura Dyro (Radio Gdańsk) gdzie wystąpił z plejadą nie tylko trójmiejskich muzyków (między innymi Maciek Sikała czy Ilona Damięcka) Współproducent singla duetu Shyja.

Założyciel (wraz z Adą Majdzińską) Uhuru Trio, z którym dał niezliczoną ilość koncertów-nie tylko w Polsce, a przez które przewinęło się mnóstwo świetnych muzyków (Michał SASIN Sasinowksi, Krzysztof Przybyszewski, Michał Ciesielski czy Tomek Antonowicz).

 

rafal-szyjer-01Swoje umiejętności szlifował u takich gitarzystów  jak Marcin Olak czy Maciej Grzywacz, w którego klasie był, po dostaniu w 2004 się na Akademię Muzyczną w Gdańsku (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej ) Abolwent Uniwersytetu Warszawskiego wydziału Socjologii i Filozofii

Obecnie związany z Musicollective, profesjonalnie uczy  (państwowo-w Archipelagu Kultury WINDA - i prywatnie) od 2005. Organizator wielu -wysoko ocenianych - ogólnopolskich warsztatów gitarowych (w tym warsztaty promocyjne dla sieci EMPiK) Prywatny nauczyciel wielu gwiazd polskiej sceny muzycznej-między innymi NERGALA.

 

 
Website Security Test