sax

Saksofon

 

Król instrumentów solowych. Na stałe wpisał się w historię jazzu, w jego filozofię. Frazy grane przez saksofonistów inspirują innych muzyków i są skarbnicą tematów.

 

W MUSICOLLECTIVE mamy to na uwadze.

 

 

 

KURS A

Zajęcia w grupach  2 osobowych. UWAGA! Zapisy trwają przez okres całego roku szkolnego!

Na kursie początkowym nauczysz się podstawowych umiejętności, jakie powinien posiąść i rozwijać każdy saksofonista. Dowiesz się, jak uzyskać właściwe zadęcie, nauczysz się podstawowych skal. Umiejętność czytania nut, którą posiądziesz, umożliwi Ci poznawanie i zgłębianie tajników muzyki. Ćwiczenia oddechu ułatwią Ci uzyskanie dobrego brzmienia. Jako, że saksofon jest instrumentem melodycznym, nauczysz się grać prostych, a jednocześnie pięknych melodii. Oprócz nauki gry na instrumencie - również nauka harmonii i gry zespołowej.


KURS B

Zajęcia w grupach 2 osobowych. UWAGA! Zapisy trwają przez okres całego roku szkolnego!

Gdy już poznasz i opanujesz podstawowe umiejętności gry na saksofonie, przyjdzie czas szlifowanie warsztatu saksofonisty. Praca ta oparta będzie zarówno na sprawdzonych klasycznych wzorcach – etiudach, gamach i pasażach, jak również na poznawaniu szerokiej gamy utworów muzyki rozrywkowej – pięknych tematów i prostych solówek. Praca w czteroosobowych grupach umożliwia również tworzenie kwartetów saksofonowych – dzięki czemu nauczysz się zespołowego grania i słyszenia współbrzmień i zależności między instrumentami. Oprócz nauki gry na instrumencie - również nauka harmonii i gry zespołowej.


KURS C

Zajęcia w grupach 2 osobowych. UWAGA! Zapisy trwają przez okres całego roku szkolnego! 

Saksofon bardzo często kojarzony jest z improwizacją. Dlatego kolejny kurs będzie poświęcony głównie temu zagadnieniu. Poznasz skale, dzięki którym będziesz mógł w łatwy sposób rozpocząć tę trudną sztukę. Nauczysz się również, jak korzystać z melodii wielkich mistrzów w swojej improwizacji poprzez granie solówek i naśladowanie ich oraz tworzenie swoich, niepowtarzalnych pomysłów muzycznych. Oprócz nauki gry na instrumencie - również nauka harmonii i gry zespołowej.

 

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.


Prowadzenie:
Marcin Janek mc-cena-280

 

 

 

 

cena cena dotyczy kursu grupowego i obejmuje naukę gry na instrumencie,
naukę z gry zespołowej i naukę harmonii. Kurs indywidualny: 380 zł/mc


 

 
Website Security Test