Perkusja

violin-folkSkrzypce Folkowe
zajęcia zawieszone na czas nieokreślony
 

Skrzypce... instrument mało kojarzony z bluesem, jazzem, rockiem czy popem. Niesłusznie! Nasz najbardziej znany muzyk jazzowy na świecie Michał Urbaniak... jest właśnie skrzypkiem! Nigel Kennedy gra na nich Hendrixa, a Vanessa Mae na swoich skrzypcach Guadagnini z 1761 roku... wprowadziła ten instrument w strefę popu i muzyki dance.

 

Musicollective jako jedyna szkoła na pomorzu ma możliwość nauczyć Cię wykorzystania tego instrumentu w sposób rozrywkowy - co nie oznacza banalny! Zajęcia prowadzi absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, która jako jedyna ma profil skrzypiec jazzowych w Polsce!

 

 

KURS B - Skrzypce Polskie

Zajęcia w grupach do 3 osób; zapisy trwają przez okres całego roku szkolnego

Skierowany jest do osób posiadających już podstawowe umiejętności w zakresie gry na skrzypcach (umiejętność grania nieskomplikowanych melodii z nut i ze słuchu).

 

Na tym kursie rozpoczniesz od opanowania techniki ludowego trzymania instrumentu. Poznasz wszystkie podstawowe skale muzyczne używane w polskiej muzyce ludowej  oraz dowiesz się jak ich użyć w tzw. ogrywaniu melodii. Poznasz i zanalizujesz wiele melodii, które powoli stają się standardami muzyki wiejskiej. Nauczysz się technik artykulacyjnych, które pozwolą by Twoje skrzypce brzmiały ludowo a jednocześnie niebyły pozbawione Twojego własnego stylu. Dowiesz się  jak prowadzić melodie ludowe w relacji do instrumentów perkusyjnych takich jak baraban czy bębenek obręczowy. Dzięki temu będziesz mógł nauczyć się grać do tańca. Poznasz i zanalizujesz wszystkie podstawowe formy taneczne wykonywane przez muzykantów na terenach Polski takie jak: Oberek, Mazurek, Wiwat, Kujawiak, Chodzony, Polka. Dzięki specjalnie przygotowanym podkładom będziesz mógł ćwiczyć wszystkie wspomniane aspekty z prawdziwą ludową sekcją! Oprócz nauki gry na instrumencie - również nauka harmonii i gry zespołowej.

 

Prowadzenie: Marcin Drabikmc-cena-280

 

 

 

 

 cena cena dotyczy kursu grupowego i obejmuje naukę gry na instrumencie,
naukę z gry zespołowej i naukę harmonii. Kurs indywidualny: 380 zł/mc


 

KURS C - Skrzypce Irlandzkie

Zajęcia w grupach do 3 osób; zapisy trwają przez okres całego roku szkolnego

Muzyka irlandzka to w większości muzyka do tańca. Ten kurs nauczy Cię jak nadać melodiom irlandzki puls i charakter. Zapoznasz się z charakterystycznymi tylko dla muzyki irlandzkiej ozdobnikami zarówno dla lewej jak i prawej ręki. Dowiesz się jakie są podstawowe techniki smyczkowania poszczególnych rodzajów tańców m.in. reel’a i jig’a. Nauczysz się jak prowadzić melodie w unisonie z innymi muzykami i jak, zachowując wszystkie cechy stylu muzyki irlandzkiej, od tego unisona odchodzić.  Dzięki ogromnym zbiorom melodii zapoznasz się z podstawowymi setami, które pozwolą Ci brać czynny udział w spotkaniach muzyków, tzw. sesjach. Oprócz nauki gry na instrumencie - również nauka harmonii i gry zespołowej.

 

Prowadzenie: Marcin Drabik mc-cena-280

 

Wszystkie zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

 

 

cena cena dotyczy kursu grupowego i obejmuje naukę gry na instrumencie,
naukę z gry zespołowej i naukę harmonii. Kurs indywidualny: 380 zł/mc


 

 
Website Security Test