violin-jazzSkrzypce jazzowe
zajęcia zawieszone na czas nieokreślony
 

Skrzypce... instrument mało kojarzony z bluesem, jazzem, rockiem czy popem. Niesłusznie! Nasz najbardziej znany muzyk jazzowy na świecie, Michał Urbaniak... jest właśnie skrzypkiem! Nigel Kennedy gra na nich Hendrixa, a Vanessa Mae na swoich skrzypcach Guadagnini z 1761 roku... wprowadziła ten instrument w strefę popu i muzyki dance.

 

Musicollective jako jedyna szkoła na pomorzu ma możliwość nauczyć Cię wykorzystania tego instrumentu w sposób rozrywkowy - co nie oznacza banalny! Zajęcia prowadzi absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, osoba, która jako jedyna ma tak rozbudowany profil skrzypiec improwizowanych w Polsce!

 

 

KURS B

Zajęcia w grupach do 3 osób; zapisy trwają przez okres całego roku szkolnego

Skierowany jest do osób posiadających już podstawowe umiejętności w zakresie gry na skrzypcach (umiejętność grania nieskomplikowanych melodii z nut i ze słuchu).

Poznasz wszystkie podstawowe skale muzyczne (m.in. pentatoniki, modalne, bluesową) oraz dowiesz się jak ich użyć w improwizacji. Nauczysz się technik artykulacyjnych, które pozwolą by Twoje skrzypce brzmiały jazzowo a jednocześnie niebyły pozbawione Twojego własnego stylu. Dowiesz się o jazzowym frazowaniu na skrzypcach oraz o rodzajach smyczkowania charakterystycznych dla tego gatunku. Dzięki przeprowadzonym transkrypcjom wybranych solówek oraz ich analizie harmonicznej dowiesz się jak kształtowany jest język muzyczny poszczególnych artystów. Nauczysz się rytmów na których jazzmani opierali swoje kompozycje i dowiesz się jak odnieść do nich swoją improwizację. Oprócz nauki gry na instrumencie - również nauka harmonii i gry zespołowej.

 

Prowadzenie: Marcin Drabikmc-cena-280

 

 

 

 

cena cena dotyczy kursu grupowego i obejmuje naukę gry na instrumencie,
naukę z gry zespołowej i naukę harmonii. Kurs indywidualny: 380 zł/mc


 

KURS C

Zajęcia w grupach do 3 osób; zapisy trwają przez okres całego roku szkolnego

Ten kurs nauczy Cię korzystać z  patentów znanych muzyków, a dzięki ich analizie tworzyć także własne zagrywki. Poznasz style wiolinistyki jazzowej od początku jej istnienia po współczesne zelektryfikowane, z zastosowaniem dostępnych na rynku urządzeń modyfikujących brzmienie. Zapoznasz się ze skalami alterowaną, całotonową oraz zmniejszoną i dzięki specjalnie przygotowanym zadaniom harmonicznym nauczysz się realizować te skale w improwizacji. Dzięki bogatej bibliotece podkładów będziesz mógł improwizować i doskonalić swój muzyczny styl zarówno w standardach jazzowych jak i kompozycjach wykraczających poza pojęcie jazzu. Oprócz nauki gry na instrumencie - również nauka harmonii i gry zespołowej.

 

Prowadzenie: Marcin Drabik mc-cena-280

 

Wszystkie zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

 

 

cena cena dotyczy kursu grupowego i obejmuje naukę gry na instrumencie,
naukę z gry zespołowej i naukę harmonii. Kurs indywidualny: 380 zł/mc


 

 
Website Security Test